Akta komisji wyborczych do Sejmu Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i rad narodowych z terenu województwa lubelskiego z powiatów bełżyckiego, biłgorajskiego, kraśnickiego i opolsko-lubelskiego z wyborów przeprowadzonych w dniu 1 czerwca 1969 roku

Sygnatura
37/283/0
Liczba serii
0
Liczba skanów
0

Zawartość:

Materiały wchodzące w skład zespołu to: listy kandydatów na radnych powiatowej, miejskiej i gromadzkich rad narodowych w powiecie bełżyckim, akta Powiatowej i Miejskiej Komisji Wyborczej w Bełżycach – protokoły przyjęcia zgłoszonych list kandydatów na radnych, protokoły z wyborów do rad narodowych, obwieszczenia o wynikach wyborów; protokoły obwodowych komisji wyborczych z głosowania w powiecie bełżyckim, karty do głosowania dla wyboru posłów i radnych (sygn. 1-6). Ponadto w zespole występują akta Miejskiej Komisji Wyborczej w Biłgoraju w postaci obwieszczenia o wynikach wyborów do MRN w Biłgoraju (sygn. 7). W dalszej kolejności występują akta Powiatowej Komisji Wyborczej w Kraśniku: listy kandydatów na radnych i protokoły przyjęcia zgłoszonych list, protokoły Powiatowej Komisji Wyborczej oraz Miejskich Komisji Wyborczych w Kraśniku i w Kraśniku Fabrycznym z wyborów do rad narodowych; protokoły obwodowych komisji wyborczych z głosowania w powiecie kraśnickim, karty do głosowania na posłów i radnych (sygn. 8-11). Pozostałą dokumentacje stanowią akta Powiatowej Komisji Wyborczej w Opolu Lubelskim – listy kandydatów na radnych i protokoły przyjęcia zgłoszonych list; obwieszczenia Powiatowej Komisji Wyborczej oraz Miejskich Komisji wyborczych w Opolu Lubelskim i w Poniatowej o wynikach wyborów d o rad narodowych; akta Miejskiej Komisji Wyborczej w Opolu Lubelskim i w Poniatowej – listy kandydatów na radnych i protokoły przyjęcia zgłoszonych list; protokoły obwodowych komisji wyborczych ustalające wyniki wyborów do rad narodowych, karty do głosowania na posłów i radnych (sygn. 12-18).

Dzieje twórcy:

Komisje wyborcze powołano na mocy uchwały z dnia 14 marca 1969 r. w ce lu przeprowadzenia wyborów do Sejmu i rad narodowych wszystkich szczebli. Termin wyborów wyznaczono na niedzielę 1 czerwca 1969 r. Wojewódzka Rada Narodowa w Lublinie (dalej WRN w Lublinie) w celu przeprowadzenia wyborów do Sejmu PRL na terenie powiatu biłgorajskiego, bełżyckiego, kraśnickiego i opolskiego powołała Okręgową Komisję Wyborczą z siedzibą w Kraśniku. WRN w Lublinie powołała również Powiatowe Komisje Wyborcze w Bełżycach, Biłgoraju, Kraśniku i Opolu Lubelskim. Powiatowe Rady Narodowe powołały na swoim terenie miejskie oraz obwodowe komisje wyborcze. Po wyborach komisje wyborcze zostały odwołane przez organ który je powołał. Obszar państwa podzielono na 80 okręgów wyborczych. Powiaty: bełżycki, biłgorajski, kraśnicki i opolsko-lubelski znalazły się w granicach okręgu Nr 42. Siedziba okręgowej komisji wyborczej mieściła się w Kraśniku. Siedziby Miejskich Komisji Wyborczych powiatów bełżyckiego, biłgorajskiego, kraśnickiego i opolsko-lubelskiego znajdowały się w siedzibach poszczególnych miejskich rad narodowych. Prezydia poszczególnych Powiatowych Rad Narodowych podzieliło miasta na okręgi: Bełżyce (dla wyborów do Miejskiej Rady Narodowej) na 5 okręgów wyborczych, Biłgoraj na 6, Kraśnik Fabryczny na 5 a miasto Kraśnik na 6 okręgów wyborczych. Prezydium PRN w Opolu Lubelskim dla wyboru radnych miejskich rad narodowych utworzyło w miastach Opolu Lubelskim i Poniatowej po 4 okręgi wyborcze. Dla przeprowadzenia wyboru radnych Powiatowej Rady Narodowej w Kraśniku utworzono w powiecie kraśnickim 11 okręgów wyborczych, podobnie jak do wyboru radnych PRN w Biłgoraju, 7 okręgów w powiecie bełżyckim, 10 w powiecie w powiecie opolsko-lubelskim. Dla przeprowadzenia wyboru radnych gromadzkich rad narodowych gromady powiat bełżycki podzielono na 45 okręgów wyborczych, powiat biłgorajski na 85, powiat kraśnicki na 90, powiat opolsko-lubelski na 51. W Biłgoraju powołano 60 obwodowych komisji wyborczych, w Bełżycach - 26, w Kraśniku – 61 oraz w Opolu Lubelskim - 32.

Daty skrajne:

1969

Klasyfikacja:

administracja ogólna

Nazwa twórcy:

Daty:

1969-1969.

Nazwa dawna:

Nazwa obcojęzyczna:

Języki:

polski

Dostępność:

Udostępniany w całości

Ogółem jednostek archiwalnych:

18

Ogółem opracowanych jednostek archiwalnych:

18

Ogółem jednostek archiwalnych bez ewidencji:

0

Ogółem metrów bieżących

0.22

Ogółem opracowanych metrów bieżących

0.22

Ogółem metrów bieżących bez ewidencji

0.0

Ogółem jednostek archiwalnych:

0

Ogółem plików :

0

Ogółem rozmiar (w MB):

0.0

Ogółem dokumentów

0

Ogółem spraw

0

Ogółem klas

0

Ogółem jednostek archiwalnych:

0.0

Ogółem metrów bieżących:

0.0

Daty skrajne dokumentacji niearchiwalnej:

Nazwa Inwentarz skarbowy Uwagi
inwentarz książkowy zatwierdzony Tak