angle-left Połączenie Archiwum Państwowego w Gdańsku i Archiwum Państwowego w Malborku
27.02.2024

Uprzejmie informujemy, że z dniem 1 marca 2024 r., zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 10 listopada 2023 r., nastąpi połączenie Archiwum Państwowego w Gdańsku i Archiwum Państwowego w Malborku.

Celem połączenia instytucji jest usprawnienie ich funkcjonowania w ramach ogólnopolskiej sieci archiwalnej oraz stworzenie stabilnych warunków do gromadzenia, przechowywania i udostępniania zbiorów. W dotychczasowej lokalizacji malborskiego Archiwum w dalszym ciągu będzie prowadzona działalność archiwalna, tj. realizacja kwerend czy udostępnianie materiałów archiwalnych.

Inwentarze oraz spisy zespołów w wersji tradycyjnej dostępne będą w siedzibie dotychczasowego archiwum w Malborku, ul. Starościńska 1, 82-200 Malbork. W celu umówienia wizyty w czytelni akt w Malborku prosimy o kontakt: tel. +48 55 647 44 55 lub e-mail: pracownia@malbork.ap.gov.pl

W związku z tymi zmianami ewidencja Archiwum Państwowego w Malborku nie będzie dostępna od 1 marca na stronie www.szukajwarchiwach.gov.pl. Po jej przeniesieniu do zasobu Archiwum Państwowego w Gdańsku będzie stopniowo udostępniana na stronie https://www.szukajwarchiwach.gov.pl/web/archiwum-panstwowe-w-gdansku. O wszelkich zmianach będziemy na bieżąco informować.

Więcej informacji na stronie https://www.gdansk.ap.gov.pl/pl/top/komunikat-ws.-polaczenia-archiwo

Udostępnij tą stronę na Twitterze, Facebooku i Google Plus