angle-left Nowości SwA - luty 2024
14.03.2024

Z każdym dniem powiększa się liczba opublikowanych w serwisie Szukaj w Archiwach kopii cyfrowych materiałów archiwalnych. W lutym przybyło ich ponad 366 tysięcy z blisko 8700 jednostek archiwalnych.

A co tym razem trafiło do sieci?

Pojawiły się nowe skany z zespołu Centralne Władze Wyznaniowe Królestwa Polskiego z zasobu Archiwum Głównego Akt Dawnych. Z tego samego źródła pochodzą kopie materiałów wytworzonych przez Komisję Rządową Spraw Wewnętrznych.

Narodowe Archiwum Cyfrowe dodało fotografie z zespołów Wydawnictwo Prasowe Kraków-Warszawa i Wojskowa Agencja Fotograficzna.

Z Archiwum Państwowego w Kaliszu pochodzą materiały Dziennikarskiej Spółdzielni Pracy „Ziemia Kaliska” w Kaliszu.

Archiwum Państwowe w Lublinie kontynuuje zamieszczanie akt Archiwum Ordynacji Zamojskiej ze Zwierzyńca. Z zasobu tego archiwum pojawiły się także akta Komendy Wojewódzkiej Straży Obywatelskiej w Lublinie.

Akta miasta Sieradza to, oczywiście, część zasobu Oddziału w Sieradzu Archiwum Państwowego w Łodzi, podobnie jak Akta miasta Płocka stanowią część zasobu Archiwum Państwowego w Płocku.

Archiwum Państwowe w Przemyślu udostępniło kolejne pozycje z Archiwum Geodezyjnego.

Z zespołu Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Warszawie pochodzą skany, udostępnione przez Archiwum Państwowe w Warszawie.

Archiwum Państwowe we Wrocławiu zasiliło serwis kolejnymi kopiami akt Rejencji Wrocławskiej.

Akta stanu cywilnego zamieściły: Archiwum Państwowe w Białymstoku – Oddział w Łomży, Archiwum Państwowe w Kaliszu, Archiwum Państwowe w Koszalinie, Archiwum Państwowe w Lublinie, Archiwum Państwowe w Płocku, Archiwum Państwowe w Przemyślu, Archiwum Państwowe w Rzeszowie – Oddział w Sanoku, Archiwum Państwowe w Siedlcach, Archiwum Państwowe we Wrocławiu – Oddział w Jeleniej Górze i Archiwum Państwowe w Zamościu.

A do wglądu, rzecz jasna, pełny wykaz kopii cyfrowych dodanych w lutym 2024 roku.

Przyjemnego korzystania!

Udostępnij tą stronę na Twitterze, Facebooku i Google Plus