Szukaj w Archiwach to zbiory
archiwalne on-line

 

Znajdziesz tu akta, metryki, mapy, zdjęcia, kolekcje,
dokumentację techniczną i wiele innych

Jakiego dokumentu szukasz

Wybierz okres historyczny

Spróbuj inaczej

Wyszukiwanie zaawansowane Przeglądaj kolekcje

Szukaj w archiwach to:


  • 108 instytucje udostępniające archiwalia
  • 48 48 milionów skanów i materiałów
  • 14 milionów opisów materiałów archiwalnych

Polskie stroje ludowe

Bogactwo polskiego folkloru jest nieprzebrane! Łowickie pasy, krakowskie korale, mazurskie czepce, góralskie parzenice niezmiennie zachwycają dekoracyjnością. Dziedzictwo folkloru Hucułów, Poleszuków, Ślązaków czy Mazurów widoczne w tradycyjnym ubiorze przedstawiamy w kolekcji fotografii, pocztówek rysunków z zasobów archiwalnych. Materiały w większości przedwojenne pochodzą z zasobu Narodowego Archiwum Cyfrowego, Archiwum Akt Nowych, Archiwum Narodowego w Krakowie oraz Archiwum Państwowego w Zielonej Górze.

Obraz 1 z kolekcji "Polskie stroje ludowe" Obraz 2 z kolekcji "Polskie stroje ludowe" Obraz 3 z kolekcji "Polskie stroje ludowe" Obraz 4 z kolekcji "Polskie stroje ludowe" Obraz 5 z kolekcji "Polskie stroje ludowe" Obraz 6 z kolekcji "Polskie stroje ludowe"

Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920

Kolekcja przedstawia fotografie Cieszyna z okresu sporu granicznego i arbitrażu międzynarodowego po I wojnie światowej, zachowane w zespole 14_3 Rada Narodowa Księstwa Cieszyńskiego.

Obraz 1 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920" Obraz 2 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920" Obraz 3 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920" Obraz 4 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920" Obraz 5 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920" Obraz 6 z kolekcji "Fotografie Cieszyna z okresu 1918-1920"

Pomóż nam zidentyfikować materiały archiwalne.

Cały czas nie znamy, bądź nie jesteśmy pewni ich historii.

📯Pierwszy Newsletter SwA wyfrunął już w świat. Serdecznie zachęcamy wszystkich do subskrypcji! Okno do zapisów znajdziecie Państwo na samym dole strony głównej. 📨