Szukaj w Archiwach to zbiory
archiwalne on-line

 

Znajdziesz tu akta, metryki, mapy, zdjęcia, kolekcje,
dokumentację techniczną i wiele innych

Jakiego dokumentu szukasz

Wybierz okres historyczny

Spróbuj inaczej

Wyszukiwanie zaawansowane Przeglądaj kolekcje

Szukaj w archiwach to:


"Solidarność"

Na rok 2020. przypada 40. rocznica powstania NSZZ "Solidarność". Archiwum Państwowe w Radomiu przygotowało z tej okazji kolekcję prezentującą dokumenty odnoszące się do działalności danego związku, w tym jego radomskich struktur.

Obraz 1 z kolekcji ""Solidarność"" Obraz 2 z kolekcji ""Solidarność"" Obraz 3 z kolekcji ""Solidarność"" Obraz 4 z kolekcji ""Solidarność"" Obraz 5 z kolekcji ""Solidarność"" Obraz 6 z kolekcji ""Solidarność""

Wychowanie Janusza Radziwiłła

Instrukcje wychowania Janusza Radziwiłła (1612-1655), późniejszego wojewody wileńskiego i hetmana wielkiego litewskiego przygotowane w l. 1627-1628 przez ojca Krzysztofa Radziwiłła dla osób, którym powierzył edukację syna.

Obraz 1 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła" Obraz 2 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła" Obraz 3 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła" Obraz 4 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła" Obraz 5 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła" Obraz 6 z kolekcji "Wychowanie Janusza Radziwiłła"

Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego

Księgi ziemskie Księstwa opolsko-raciborskiego (Fürstenthum Oppeln-Ratibor) pochodzą z lat 1532-1543 i 1557-1604. Zawierają m.in. kontrakty sprzedaży majątków, testamenty. Dawniej wykorzystywane były przez badaczy historii Śląska, np. Johannesa Chrząszcza Alfreda Steinerta i Jana Kaprasa.

Obraz 1 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego" Obraz 2 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego" Obraz 3 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego" Obraz 4 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego" Obraz 5 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego" Obraz 6 z kolekcji "Księgi ziemskie księstwa opolsko-raciborskiego"

Pomóż nam zidentyfikować materiały archiwalne.

Cały czas nie znamy, bądź nie jesteśmy pewni ich historii.

mapa archiwów

Szukaj w Archiwach:

serwis do udostępniania opisów materiałów archiwalnych z archiwów państwowych i innych instytucji. Dużą część z nich prezentujemy wraz ze skanami. Dzięki temu możesz korzystać z wielu zbiorów bez wychodzenia z domu.