Search the Archives
archival resources on-line

 

Registry office records, maps, photographs, technical documents and many more in one place

Choose document type

Select historical period

Try another way

Advanced search Browse collections

Search the Archives is:


  • 108 institutions providing archives
  • 47 millions of scans and materials
  • 13 millions of archival materials descriptions

Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego

Wybrane plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego przechowywane w aktach Urzędu Wojewódzkiego Kieleckiego.

image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego" image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego" image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego" image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego" image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego" image.from.collection.number "Plany i projekty zakładów przemysłowych na terenie Częstochowy w okresie XX-lecia międzywojennego"

Szkoła polska na Kresach II RP

Kolekcja przedstawia fotografie budynków, sal wykładowych, gabinetów, uczniów i kadr nauczycielskich szkół położonych na Kresach. Zdjęcia pochodzą z albumów przechowywanych w zespole nr 109/0 Muzeum Józefa Piłsudskiego w Belwederze w Warszawie. Na 3 fotografiach widoczny jest budynek szkoły polskiej im. J.Piłsudskiego w Lewaczach projektu architekta T.Nowakowskiego. Jedna fotografia przedstawia jedną z sal szkoły Benedyktynek we Lwowie ("wnętrze nowej szkoły"). Klasycystyczny portal budynku Kuratorium Wołyńskiego Okręgu Szkolnego miał siedzibę w Równem. Największą część kolekcji stanowią fotografie Szkoły Powszechnej im.św.Alojzego w Stanisławowie oraz Gimnazjum w Brzeżanach.

image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP" image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP" image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP" image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP" image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP" image.from.collection.number "Szkoła polska na Kresach II RP"

Help us identify archive materials.

We still do not know them, or we are not sure of their history.

Drodzy użytkownicy,
czytamy wasze uwagi i wprowadziliśmy zmiany w sposobie wyświetlania danych w serwisie. Od teraz możecie wyświetlać na jednej stronie 20, 40, 60, 100 lub nawet 200 (!) rekordów. Dotyczy to zarówno listy wyników wyszukiwania, jak i skanów, jednostek (z poziomu strony zespołu), zespołów (z poziomu strony archiwum).
Mamy nadzieję, że te zmiany poprawią komfort korzystania z serwisu, a my pracujemy już nad kolejnymi.
Serdecznie dziękujemy za dotychczasowe wsparcie! Czekamy na nowe uwagi i pomysły!