Kartoteka mieszkańców powiatu kutnowskiego

Номер документа
51/249/0
Количество серий
15
Количество сканов
0

содержание:

Indywidualna kartoteka mieszkańców z terenu powiatu kutnowskiego z gmin: Dobrzeli, Bedlno, Krzyżanów, Plecka Dąbrowa, Wojszyce, Sójki, Oporów,Ostrowy, Łanięta ludności polskiej i osiedlonych Niemców. Obejmuje ok…… 15 tysięcy osób. Kartoteka ludności polskiej sygn. od 1do 149 / 10954 kart kartoteka ludności niemieckiej sygn. od 150 do 208 / 4016 kart Kartoteki Polaków zawierają informacje o przesiedleniach, ewentualnie nazwisko Niemców, u których byli zatrudnieni. Podobnie kartoteki Niemców zawierją informacje o nasiedleniu i ewentualnie nazwiska Polaków u nich zatrudnionych.

История создателя:

Nie ustalono jednoznacznie twórcy zespołu, gdyż na kartotekach nie zachowały się żadne informacje pozwalące go określić. Kartoteka powstała w wyniku rejestracji osiedlonej ludności niemieckiej i wysiedlanej ludności polskiej. W Kutnie działała Ekspozytura Centarali Przesiedleńczej w Poznaniu obejmująca powiat kutnowski, kolski, łęczycki i turecki. Pierwszy etap nasiedleń rozpoczął się w połowie grudnia 1939 r. ostatni etap przebiegał w okresie 1943-1944. Opuszczone gospodarstwa zajmowali Niemcy z Wołynia, Besarabii, Bukowiny, Dobrudży. Za wykonanie poszczególnych etapów całej akcji odpowiadał landrat.

Крайние даты:

1939-1945

классификация:

Имя создателя:

Даты:

1939-1945.

Бывшее название:

Название иноязычные:

Языки:

Наличие:

Всего архивных единиц:

208

Всего разработанных архивных единиц:

208

Всего архивных единиц без записей :

0

Всего текущих материалов

3.0

Ogółem opracowanych materiałów bieżących

3.2

Всего разработанных текущих материалов

0.0

Всего архивных единиц:

0

ogolem.plikow:

0

ogolem.rozmiar:

0.0

ogolem.dokumentow

0

ogolem.spraw

0

ogolem.klas

0

Всего архивных единиц:

0.0

Всего погонных метров:

0.0

Крайние даты неархивной документации:

Имя Казначейский инвентарь uwagi
географический указатель Nie
книжный инвентарь утвержденный Tak dostępny w bazie danych IZA; 208 j.a.
личный индекс Nie

nabytek wewnętrzny, zespół wydzielony z zasobu, wcześniej nie rejestrowany. Pierwszy nabytek określono szacunkowo, drugi był wynikiem porządkowania zespołu i formowania z rozsypu jednostek archiwalnych