Akta osób i rodzin - zbiór szczątków zespołów

Sygnatura
29/645/0
Daty skrajne
1288 - 2020
Liczba serii
0
Liczba skanów
541

Zawartość:

1. Albrecht Roman 1885-1911 (sygn. 29/645/1) 2. Aleksandrowicz Adolf (druki, odezwy Powstania Styczniowego ) 1861-1871 (sygn. 29/645/2) 3. Anczycowie (osobiste, drukarnia w Krakowie) 1783-1909 (sygn. 29/645/3) 4. Barański Paweł (osobiste) 1835-1857 (sygn. 29/645/4) 5. Bartynowscy Marian, Piotr, Władysław 1770-1908 (sygn. 29/645/5-10) 6. Battenberg 1944 (sygn. 29/645/11) 7. Benoe Ignacy, wielkorządca krakowski (kopiariusz dokumentów) 1780-1805 (sygn. 29/645/12) 8. Bergonzoni (osobiste, rodzinne, korespondencja, notatki lekarskie, wojsko Księstwa Warszawskiego) 1662-1848 (sygn. 29/645/13-17) 9. Bernowie, Grzybkowie, Dudkowie 1796-1852 (sygn. 29/645/18) 10. Bętkowscy Leon i Erazm (nadanie szlachectwa) 1889 (sygn. 29/645/19) 11. Bielińscy z Sierczy k. Wieliczki 1881-1933 (sygn. 29/645/20) 12. Biłgorajski Franciszek (zapiski, Powstanie Styczniowe) 1863-1875 (sygn. 29/645/21) 13. Bobkowska Wanda (projekt willi w Zakopanem) 1932 (sygn. 29/645/22) 14. Boguciński Józef, ksiądz (fundacja, osobiste) 1798-1805 (sygn. 29/645/23-24) 15. Bogumił, arcybiskup gnieźnieński (proces beatyfikacyjny) 1701-1799 (sygn. 29/645/25) 16. Bonarscy (osobiste, zeszyty szkolne, Powstanie Styczniowe) 1793-1901 (sygn. 29/645/26) 17. Borowscy i Mrowińscy (rodzinne) 1642-1786 (sygn. 29/645/27) 18. Borzęcki Kolumb, oficer w służbie węgierskiej i otomańskiej (osobiste) 1849-1876 (sygn. 29/645/28) 19. Bosak Błażej (spór rodzinny o grunt na Zwierzyńcu) 1824 (sygn. 29/645/29) 20. Brodowicz Józef (osobiste, listy, wiersze) 1819-1877 (sygn. 29/645/30) 21. Broniccy (rodzinne) 1758-1869 (sygn. 29/645/31) 22. Brzechwa Jan, starosta krzeczowski (testament) 1720 (sygn. 29/645/32) 23. Brzozowski Franciszek, senator Wolnego Miasta Krakowa (paszkwil) 1841 (sygn. 29/645/33) 24. Budzisz Szymon, włościanin z Bachórza 1845-1852 (sygn. 29/645/34) 25. Buszczyńscy 1886-1955 (sygn. 29/645/33-42) 26. Bykowscy, Golejewscy i Świrscy XVII-XIX w. (sygn. 29/645/43) 27. Caspary (akta rodziny z genealogią, świadectwa, dyplomy, korespondencja, fotografie) 1773-1900 (sygn. 29/645/44-45) 28. Casto Ruz Fidel (dyplom honorowego żaka krakowskiego) 1972 (sygn. 29/645/46) 29. Cerbowie i Padowie (rodzinne) 1818-1867 (sygn. 29/645/47) 30. Chalcarzowie, Stokłosowie i Szwarcenber-Czernowie (rodzinne, sumariusz dokumentów rodzinnych) 1765-1878 (sygn. 29/645/48-49) 31. Czartoryski Kazimierz, właściciel „Szarej Kamienicy” w Krakowie (rachunki domowe) 1784-1820 (sygn. 29/645/50-52) 32. Czerniński Jakub, Golian Franciszek i Paweł (osobiste) XVIII-XIX w. (sygn. 29/645/53) 33. Czetwertyńscy i Potoccy (własnościowe, dobra Niemirów) 1574-1782 (sygn. 29/645/54) 34. Czupczyńscy i Grzegorzkowie (osobiste) 1849-1850 (sygn. 29/645/55) 35. Darowscy (osobiste, pamiętniki Heleny Darowskiej) 1720-1837 (sygn. 29/645/56-59) 36. Dembiński-Kaczkowski Eugeniusz (służba wojskowa w Turcji) 1865-1867 (sygn. 29/645/60) 37. Dietl Józef, prezydent miasta Krakowa (osobiste, korespondencja) XIX-XX w. (sygn. 29/645/61) 38. Dobińscy (akta procesowe) 1663-1784 (sygn. 29/645/62) 39. Droszcz Piotr (osobiste) 1832-1874 (sygn. 29/645/63) 40. Dudek Stanisław, mistrz murarski (osobiste, zawodowe) 1909-1940 (sygn. 29/645/64) 41. Dudrewicz Kazimierz 1873-1931 (sygn. 29/645/65) 42. Dulscy z Niekłowic 1815-1860 (sygn. 29/645/66) 43. Dunajewski Albin, kardynał (dokumenty, listy, zapiski) 1844-1894 (sygn. 29/645/67) 44. Dydyńscy (osobiste, pamiętniki, korespondencja, rodzinne) 1526-1930, (sygn. 29/645/68-74, 448) 45. Dziadkiewiczowie (osobiste, ruch oporu) 1918-1948 (sygn. 29/645/75) 46. Ekielscy (osobiste) 1831-1950 (sygn. 29/645/76-77) 47. Fedorowiczowie z Krzeczowic 1806-1885 (sygn. 29/645/78) 48. Friedlein Fryderyk, kupiec (listy kupieckie) 1844-1858 (sygn. 29/645/79) 49. Friedlein Józef, prezydent miasta Krakowa (osobiste) 1871-1901 (sygn. 29/645/80) 50. Głębocki Władysław, ksiądz (osobiste, rodzinne kościół w Chrzanowie) 1648-1907 (sygn. 29/645/81) 51. Godkowie (akta nieruchomości przy ul. Smoleńsk 19) 1895-1943 (sygn. 29/645/82) 52. Godlewscy (nadanie Michałowi Godlewskiemu herbu Gozdawa, akta osobowe rodziny) 1830-1938 (sygn. 29/645/83) 53. Gostkowscy 1772-1866 (sygn. 29/645/84) 54. Gralewski Jan, sędzia pokoju (osobiste) 1814-1847 (sygn. 29/645/85) 55. Grochowiccy (majątkowe, korespondencja) 1551-1715 (sygn. 29/645/86-87) 56. Groppler Henryk i Krzysztof (osobiste) 1841-1864 (sygn. 29/645/88) 57. Gruszczyńscy i Jurkowiccy z Niegłowic i Ulaszewic 1697-1819 (sygn. 29/645/89) 58. Gubarzewscy (osobiste) XIX- poł. XX w. (sygn. 29/645/90) 59. Gumplowicz Ludwik, redaktor „Kraju” (listy Oskara Kolberga, Ignacego Kraszewskiego, Miłkowskiego) 1869-1876 (sygn. 29/645/91) 60. Hawełka Antoni, kupiec (księga pamiątkowa firmy) 1913-1914 (sygn. 29/645/92) 61. Helcel Anna i Ludwik 1863-1880 (sygn. 29/645/93) 62. Hietzger Józef, kupiec (akta kamienicy Klugowskiej w Krakowie) 1786-1792 (sygn. 29/645/94) 63. Hofbauer (Dworzak) Klemens, zakonnik (osobiste, obrazki dewocyjne) 1793-1798 (sygn. 29/645/95) 64. Hoszowscy (osobiste, majątkowe, rękopisy prac, pamiętnik rodzinny, Rada Miasta Krakowa, list Kornela Ujejskiego, wiersze polityczne, odezwa Polaków do cara Aleksandra) 1805-1884 (sygn. 29/645/96-103) 65. Hubal-Dobrzańscy (osobiste, majątkowe, korespondencja) 1804-1913 (sygn. 29/645/104-115, 399-400) 66. Jagoszewski Józef Kazimierz, starosta w Ropczycach (świadectwa szkolne, przebieg służby) 1865-1911 (sygn. 29/645/116) 67. Kajzy Adam, pracownik Magistratu Miasta Krakowa 1900-1910 (sygn. 29/645/117) 68. Kalisiewicz Jan, ksiądz (sprawa spadkowa) 1855-1895 (sygn. 29/645/118) 69. Kasparek Jan, kasjer powiatowy (osobiste) 1818-1870 (sygn. 29/645/119) 70. Kawski Aleksander, kancelista Senatu Rządzącego Wolnego Miasta Krakowa (osobiste) 1828-1855 (sygn. 29/645/120-121) 71. Kicińska Emilia z Brzozowskich (akta kamienicy Rynek 26 w Krakowie, pożar 1850 r. ) 1848-1876 (sygn. 29/645/122) 72. Kleja Feliks, adwokat 1890-1955 (sygn. 29/645/123-125) 73. Klemensiewicz Zygmunt (korespondencja, interpelacje poselskie, karykatura polityczna) 1911-1914 (sygn. 29/645/126-128) 74. Kleszczyński Edward (honorowe obywatelstwo miasta Słomnik, kółko rolnicze w Radziemicach) 1931-1937 (sygn. 29/645/129-130) 75. Klötzer Mieczysław, Kowalski Zygmunt (akta legionowe, zdjęcia, wycinki z prasy, karty wojskowe) 1914-1937 (sygn. 29/645/131) 76. Kluger Władysław, inżynier (prace inżynierskie w Peru) 1849-1884 (sygn. 29/645/132) 77. Kluger Władysław, dr (kolekcja prywatna) 1939 zob. nr 252 (sygn. 29/645/396) 78. Kmiecikiewiczowie i Szydłowscy (rodzinne) 1790-1853 (sygn. 29/645/133) 79. Kocipiński (osobiste, miodosytnia w Krakowie) 1893-1894 (sygn. 29/645/134) 80. Kojsiewicz Ferdynand, ksiądz (katalog własny biblioteki ofiarowanej Bibliotece Jagiellońskiej, uwagi o stanie WMK) 1827-1851 (sygn. 29/645/135-136) 81. Kopczyńscy i Sontagowie (akta osobiste i majątkowe) 1632-1914 (sygn. 29/645/137) 82. Kopyciński Ignacy, sędzia Trybunału Wolnego Miasta Krakowa 1812-1855 (sygn. 29/645/138) 83. Kościuszko Tadeusz (listy) 1794-1798 - vacat przeniesione do zespołu 29/669 84. Krasuscy i Merlowie (rodzinne) 1796-1935 (sygn. 29/645/139-140) 85. Krasuscy 1796-1935 zob. nr 84 86. Kucharski Marceli, urzędnik Zarządu Miejskiego w Krakowie 1886-1981 (sygn. 29/645/141) 87. Kulczyńscy, Maurizio Parys (osobiste) 1847-1932 [1967] (sygn. 29/645/142-144) 88. Kurkowie 1911-1962 (sygn. 29/645/145) 89. Kwaśnicki August (osobiste, liczne dyplomy) 1839-1932 (sygn. 29/645/146) 90. Leo Juliusz, prezydent miasta Krakowa (osobiste) 1830-1918 (sygn. 29/645/147-148) 91. Lewandowska-Gundelach Władysława, śpiewaczka (rodzinne, list do matki, fotografie, notatka biograficzna) 1840-1924 [1974] (sygn. 29/645/149) 92. Lityńscy Jan, Piotr, Stefania (akta osobowe, świadectwa szkolne, dowody zatrudnienia) 1869-1939 (sygn. 29/645/150) 93. Macalik Ferdynand, muzyk (korespondencja) 1920-1951 (sygn. 29/645/151) 94. Maciejewiczowie i inni w województwie trockim (rodzinne) 1547-1841 (sygn. 29/645/152) 95. Madejski Marcin, mieszczanin warszawski (spadkowe) 1709 (sygn. 29/645/153) 96. Malczewski Jacek (korespondencja, wiersze) 1870-1921 (sygn. 29/645/154) 97. Marchoccy (majątkowe) 1822 (sygn. 29/645/155) 98. Matejko Jan (listy) 1874-1893 (sygn. 29/645/156) 99. Maurizio Parys (księga kontowa cukierni) 1863-1872 (sygn. 29/645/157) 100. Mądrzykowscy, pirotechnicy krakowscy (rodzinne, fabrykacja ogni sztucznych, fotografie, nuty) 1831-1936 [1973] (sygn. 29/645/158-168) 101. Mehoffer Józef (korespondencja) 1911 (sygn. 29/645/169) 102. Michalski J., właściciel „wesołego miasteczka”, muzeum historycznego (książka koncesowa) 1878-1922 (sygn. 29/645/170) 103. Michałowski Piotr (osobiste, majątkowe, mowy) 1800-1855 (sygn. 29/645/171) 104. Mierzejewscy, Ruszkowscy, Sierakowscy, Skrzydlewscy, Zakrzewscy i inni 1288-1846 (sygn. 29/645/172-176) 105. Mięsowiczowie i Weiglowie (akta osobowe, akta procesowe) 1858-1924 (sygn. 29/645/177) 106. Moraczewscy 1681-1896 (sygn. 29/645/178-179) 107. Morsztynowie 1553-1794 (sygn. 29/645/180) 108. Morzyccy (rodzinne, majątkowe, korespondencja, wojsko polskie, lauda sejmikowe) 1466-1865 (sygn. 29/645/181-183) 109. Moszyńscy (rodzinne, majątkowe, notatki historyczne) 1810-1839 (sygn. 29/645/184-185) 110. Niedzielscy, Szembekowie i Zdzieńscy 1440-1920 (sygn. 29/645/186-187) 111. Niedzielski Franciszek, ksiądz (osobiste) 1834-1868 (sygn. 29/645/188) 112. Nowiccy (metryki, świadectwa, indeksy) 1887-1938 (sygn. 29/645/189) 113. Nowicki Apolinary 1842-1872 (sygn. 29/645/190) 114. Nowogrodzki Stanisław (osobiste) 1830-1854 (sygn. 29/645/191) 115. Obst Józef (świadectwa szkolne) 1842-1848 (sygn. 29/645/192) 116. Obuchowiczowie ze Swojatycz 1585-1832 (sygn. 29/645/193) 117. Orłowski Onufry, Józef, Seweryn, Władysław, Stypułkowski Stanisław (osobiste, rodzinne, kariera urzędnicza) 1833-1899 (sygn. 29/645/194-195) 118. Ostrowski Kazimierz, syndyk gminy miasta Krakowa 1940-1942 (sygn. 29/645/196) 119. Orzegalscy z Bolesławic 1871-1900 (sygn. 29/645/197) 120. Paczyńscy (rodzinne) 1751-1871 (sygn. 29/645/198) 121. Pękalski Piotr, ksiądz (osobiste) 1818-1873 (sygn. 29/645/199) 122. Placner Józef 1827-1870 (sygn. 29/645/200) 123. Płatkowie, rodzina chłopska z Nowej Wsi Szlacheckiej 1801-1899 (sygn. 29/645/201) 124. Pobudkiewicz, księgarz (spis książek, rachunki) 1869-1879 (sygn. 29/645/202) 125. Pozowski Józef (akta kamienicy przy ul. Mikołajskiej w Krakowie) 1803 (sygn. 29/645/203) 126. Przetak Tadeusz Jan 1919-1939 (sygn. 29/645/204) 127. Przybylski Jan, kapitan Milicji Wolnego Miasta Krakowa (osobiste) 1811-1831 (sygn. 29/645/205) 128. Putek Józef (interpelacja poselska w sprawie Berezy Kartuskiej) 1939 (sygn. 29/645/206) 129. Radzikowski Eliasz Walery, malarz 1863-1893 (sygn. 29/645/207) 130. Radzikowski Eliasz Stanisław, malarz 1910 (sygn. 29/645/208-209) 131. Radziwiłłowie i Potoccy (rodzinne, korespondencja) XVIII-XIX w. (sygn. 29/645/397) zob. nr 252 (sygn. 29/645/396) 132. Rayscy (rodzinne) 1809-1955 (sygn. 29/645/210) 133. Rudolfi Gaudenty, cukiernik (osobiste) 1831-1846 (sygn. 29/645/211) 134. Rogawski Karol (fundacja dla gabinetu sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego) 1881-1884 (sygn. 29/645/212) 135. Romer Aleksander, kasztelan zawichojski (testament) 1768 (sygn. 29/645/213) 136. Rübenbauer Zdzisław 1914-1979 (sygn. 29/645/214) 137. Rudowski Jerzy (dokumenty dot. konspiracyjnej produkcji broni) 1940-1944 (sygn. 29/645/215) 138. Ryszardowie Stanisław i Antonina 1939 zob. nr 252 (sygn. 29/645/396) 139. Sajdak Jan (osobiste) 1909-1919 (sygn. 29/645/216) 140. Sawiczewski Władysław (listy Artura Grottgera, Stanisława Tarnowskiego, Józefa Szredera) 1865-1883 (sygn. 29/645/217) 141. Schindler Jan, prezes Senatu Rządzącego Wolnego Miasta Krakowa (osobiste, korespondencja) 1823-1887 (sygn. 29/645/218-222) 142. Schultz Tomasz, towarzysz rzeźniczy (książka rzemieślnicza) 1827 (sygn. 29/645/223) 143. Serwatowski Walerian, ksiądz (sprawa doktora F. Weigla) 1878 (sygn. 29/645/224) 144. Siemieńscy z Magierowa 1940-1944 (sygn. 29/645/225) 145. Sierek Franciszek 1801-1802 (sygn. 29/645/226) 146. Sieroszewski Wacław (odezwa: bojkot pożyczki państwowej) 1906 (sygn. 29/645/227) 147. Sikora Wincenty (osobiste, Towarzystwo Szkoły Ludowej) 1920-1939 (sygn. 29/645/228) 148. Sikorska Helena 1872-1939 (sygn. 29/645/229) 149. Sikorski Wincenty, aptekarz wojska polskiego (osobiste) 1802-1834 (sygn. 29/645/230) 150. Skotnicka Elżbieta z Laskiewiczów (osobiste, korespondencja, kamienica Rynek 26 w Krakowie) 1808-1848 (sygn. 29/645/231-233) 151. Skórzewscy, Spinkowie i inni (majątkowe, lauda sejmikowe, przepisy kuchenne i lekarskie) 1406-1845 (sygn. 29/645/234-251) 152. Sokołowscy (rodzinne, majątkowe, korespondencja) 1483-1855 (sygn. 29/645/252-255) 153. Stanisławska, kasztelanowa kamieniecka (procesowe) 1622-1643 (sygn. 29/645/256) 154. Stankiewicz Jan, redaktor odpowiedzialny „Ilustrowanego Kuriera Codziennego” 1918-1952 (sygn. 29/645/257-258) 155. Starczewski Rajmund, pisarz rogatkowy (osobiste) 1816-1860 (sygn. 29/645/259) 156. Starzyńscy (osobiste) 1808-1836 (sygn. 29/645/260) 157. Stehlik Edward (listy Jana Matejki, L. Siemieńskiego, Stanisława Krasińskiego) 1870 (sygn. 29/645/261) 158. Stopka Andrzej 1910-1973 (sygn. 29/645/262) 159. Strażyńska Helena (listy Józefa Mehoffera, Lucjana Rydla, Wincentego Pola, Franciszka Smolki; bilet wizytowy J. Matejki, fotografie) 1893-1935 (sygn. 29/645/263) 160. Stryjeński Tadeusz (osobiste, korespondencja, pamiętniki, spis prac architektonicznych) 1872-1932 (sygn. 29/645/264) 161. Syktowski Antoni (osobiste, rodzinne) 1792-1856 (sygn. 29/645/265) 162. Szarek Stanisław, nauczyciel 1849-1938 (sygn. 29/645/266) 163. Szembekowie z Poręby 1532-1794 (sygn. 29/645/267-268) 164. Szempliński Stefan (projekty techniczne) [1908] 1920-1948 (sygn. 29/645/269-277) 165. Sznapik Artur, dyrektor Banku Związkowego w Krakowie 1914-1938 (sygn. 29/645/278) 166. Szpor Ignacy i Wincenty, adwokaci w Krakowie (osobiste, korespondencja) 1813-1856 (sygn. 29/645/279-280) 167. Szulc Andrzej (listy kupieckie) 1835-1850 (sygn. 29/645/281) 168. Symondewicz Jerzy, Trałka Stanisław i inni 1926-1945 (sygn. 29/645/282) 169. Ślascy z Dobranowic 1781-1782 (sygn. 29/645/283) 170. Śpiewak Józef, pracownik Elektrowni Miejskiej w Krakowie 1926-1939 (sygn. 29/645/284) 171. Targosz Wawrzyniec, stolarz (książka wędrowna) 1848-1882 (sygn. 29/645/285) 172. Tęcza Jan z Głogowa k. Rzeszowa, student Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego 1916-1940 (sygn. 29/645/286) 173. Truszkowski Witold, Niesiołowski Kazimierz, kupcy krakowscy (księgi sklepu bławatnego) 1913-1935 (sygn. 29/645/287-289) 174. Turski Feliks, biskup (akta spadkowe) 1796-1813 (sygn. 29/645/290) 175. Twardowski Juliusz 1939-1944 (sygn. 29/645/291-292) 176. Ubryk Barbara (akta procesu) 1869-1909 (sygn. 29/645/293) 177. Uznańscy, Steccy i Zubrzyccy 1848-1893 (sygn. 29/645/294) 178. Walczakowie z Zaborowa 1789-1901 (sygn. 29/645/295) 179. Weigl Ferdynand, prezydent miasta Krakowa (uroczyste dyplomy) 1872-1897 (sygn. 29/645/296-299) 180. Westenholzowie (majątkowe, Psałterzyści na Wawelu, dom przy ul. Straszewskiego 11-13, kopalnie i huty w Dąbrowie Górniczej) 1830-1876 (sygn. 29/645/300-301) 181. Węgierska Justyna, hrabina (inwentarz majątku) 1850 (sygn. 29/645/302) 182. Węgliński Leon z Witylówki 1851-1950 (sygn. 29/645/303) 183. Wężykowie z Paszkówki 1917 (sygn. 29/645/304) 184. Witkiewicz Kazimierz (osobiste, fotografie, klisze) 1898-1974 (sygn. 29/645/305-310) 185. Wiwulski Antoni (listy) 1910 (sygn. 29/645/311) 186. Władziński Jan 1885-1887 (sygn. 29/645/312) 187. Włodek Jan Zdzisław 1990-1993 (sygn. 29/645/313) 188. Wodziccy z Kościelnik 1872-1900 (sygn. 29/645/314-315) 189. Wojtychowie, rodzina ogrodników z Krzeszowic 1831-1927 (sygn. 29/645/316) 190. Wyrodowie (świadectwa szkolne, dowody tożsamości, korespondencja urzędowa) 1891-1928 (sygn. 29/645/317) 191. Wysoccy (majątkowe, korespondencja) 1595-1778 (sygn. 29/645/318-319) 192. Zagański Feliks, działacz robotniczy (osobiste, twórczość literacka) 1901-1959 (sygn. 29/645/320) 193. Zatorscy (osobiste) 1773-1902 (sygn. 29/645/321-322) 194. Zbrożek Wanda i Joanna (akta osobowe, książki kucharskie) 1900-1988 (sygn. 29/645/323-324) 195. Ziemiałkowska Helena, baronowa (osobiste, rodzinne) 1913-1914 (sygn. 29/645/325) 196. Ziemięccy 1824-1925 (sygn. 29/645/326) 197. Zienkowicz Leon, Sawiczewski Julian (Rewolucja 1848 r. w Krakowie) 1848 (sygn. 29/645/327) 198. Zrazik Józef, stolarz (akta osobowe, zdjęcia) 1934-1971 [1985] (sygn. 29/645/328) 199. Zyblikiewicz Mikołaj (osobiste) 1856-1895 (sygn. 29/645/329) 200. Zygmunt Emil, ksiądz (osobiste) 1840-1889 (sygn. 29/645/330) 201. Żebrawski Teofil (osobiste) 1812-1975 (sygn. 29/645/331) 202. Żeleński Wit, hrabia (proces przed sądem biskupa) 1853-1871 (sygn. 29/645/332) 203. Żulińscy (rodzinne, Powstanie Styczniowe) 1863-1950 (sygn. 29/645/333-340) 204. Żurowski Józef 1930-1931 (sygn. 29/645/341) 205. Nieznany kupiec krakowski 1873-1885 (sygn. 29/645/342-343) 206. Nekrologi archiwistów krakowskich 1980-1988 (sygn. 29/645/344) 207. Różne osoby i rodziny (m. in. Adam Asynyk, Antoni i Zygmunt Helcel, Artur Grottger, Ludwik Anczyc, Leonard Lepszy) 1701-1900 (sygn. 29/645/345-348) 208. Potoccy (genealogia rodu) 1996-1998 (sygn. 29/645/349) 209. Roskosz Stanisław, redaktor Zachodniej Agencji Prasowej-Oddział w Krakowie 1939-1971 – vacat zob. zespół 29/2548 210. Kulikowski Karol 1899-1911 (sygn. 29/645/350) 211. Głowiński Józef, tkacz z Mariampola 1896-1914 (sygn. 29/645/351) 212. Kowalska Zofia, żona Tadeusza (listy) 1941-1942 (sygn. 29/645/352) 213. Jäntschke Leopold, leśniczy z Cerne na Morawach 1796-1874 (sygn. 29/645/353) 214. Rząca, rodzina 1827-1919 (sygn. 29/645/354) 215. Hodylska Gabriela z Połajowic (pamiętnik) 1840-1856 (sygn. 29/645/355) 216. Księscy, rodzina 1923-1960 (sygn. 29/645/356) 217. Henoch, rodzina 1867-1939 (sygn. 29/645/357) 218. Leliwa-Kopystyńscy, rodzina 1894-1944 (sygn. 29/645/358) 219. Josse, rodzina 1879-1920 (sygn. 29/645/359) 220. Cielecka Pelagia z Wstowskich, ze Świątkowic 1855-1862 (sygn. 29/645/360) 221. Rumian Władysław, nauczyciel (materiały dot. nauki i pracy zawodowej) 1900-1974 (sygn. 29/645/361) 222. Kolendowski Jerzy 1961-1989 – vacat zob. zespół nr 29/2596 223. Biesiadeccy, rodzina I poł. XX w. (sygn. 29/645/362-367) 224. Mierzwińscy i Butrymowicze, rodziny I poł. XX w. (sygn. 29/645/368, 375) 225. Zarębowie, rodzina z witebskiego i nowogrodzkiego 1777-1887 (sygn. 29/645/369) 226. Ligęzowie, rodzina XVII w. (sygn. 29/645/370) 227. Brayerowie i Cisłowie, rodziny XIX/XX w. (sygn. 29/645/371) 228. Dębscy, rodzina 1794-XIX w. (sygn. 29/645/372) 229. Lasotowie, rodzina I poł. XX w. (sygn. 29/645/373) 230. Szczerbińscy Antoni i Stefan, introligatorzy 1875-1953 (sygn. 29/645/374) 231. Prus-Mierzwińska Bronisława z Butrymowiczów, kierowniczka Kursu Gospodarstwa Domowego (pamiętnik) 1880-1955 zob. nr 224 (sygn. 29/645/375) 232. Kraszewski Józef Ignacy (wycinki prasowe dot. procesu w Lipsku) 1884 (sygn. 29/645/376) 233. Krzyżanowski Stanisław, dr (książeczka wypłat poborów z Miejskiej Izby Obrachunkowej) 1916 (sygn. 29/645/377) 234. Janikowska Anna Ludwika, pracownik Dyrekcji Okręgu Skarbowego (angaże) 1899-1920 (sygn. 29/645/378) 235. Figiel Władysław-dziennikarz [1936] 1975 (sygn. 29/645/379) 236. Rodzina Sawickich 1910-1934 (sygn. 29/645/380) 237. Nekrologi 1879-1928 (sygn. 29/645/381) 238. Świadectwa szkolne Stanisława Pagaczewskiego 1925-1933 (sygn. 29/645/382) 239. Spuścizna dr Jana Malca 1955-1962 (sygn. 29/645/383) 240. Rodzina Mikoś - dokumenty dot. przyznania tytułu: „Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata" 1987-1990 [2003] (sygn. 29/645/384) 241. Emilia Wanda Ciesielska z d. Tarczyńska, nauczycielka szkół wdziałowych we Lwowie i jej córka Julia Stefani Borkowska z d. Ciesielska (świadectwa, zaświadczenia, zdjęcia) 1881-1922 (sygn. 29/645/385) 242. Stanisław Rospond, późniejszy biskup sufragan krak. (karta tramwajowa, 3 karty korespondencyjne) 1901-1921 (sygn. 29/645/386) 243. Władysław Grodyński (dyplom członkostwa honorowego Resursy Urzędniczej w Krakowie) 1908 (sygn. 29/645/387) 244. Zbiór dokumentów zebranych przez Zbigniewa Kniaziołuckiego 1870-1905 (sygn. 29/645/388) 245. Dyplom Józefa Orłowskiego XX w. (sygn. 29/645/389) 246. Józef Sierosławski (koresp. Stowarzyszenia "Chór Rzemieślniczy" oraz akta spadkowe Sierosławskich i Zaleskich) 1890-1908 (sygn. 29/645/390) 247. Akta dot. rodziny Wereszczyńskich z Lwowa 1836-1946 (sygn. 29/645/391) 248. Akta dot. rodziny Gryzieckich ze Lwowa 1723-1906 (sygn. 29/645/392) 249. Dokumenty dot. służby Tadeusza Karola Kucza w Legionach Piłsudskiego 1913-1931 (sygn. 29/645/393) 250. Akta rodzin Bardlów i Pawłowskich (m. in. broszura dot. Teatru im. Słowackiego sezon 1937-1938, książka L. Rydla, Pan Twardowski) XX w. (sygn. 29/645/394) 251. Dokumenty rodzin Strunc i Miga (świadectwa, rysunki) 1885-1926 (sygn. 29/645/395) 252. Kopera Feliks (zestawienie kolekcji do zabezpieczenia w czasie wojny) 1939 (sygn. 29/645/396) 253. Czarnik Leszek (osobiste z archiwum KGB we Lwowie) 1940 (sygn. 29/645/398) 254. Akta rodziny Schoen (rejestry przychodów i wydatków dot. kamienicy przy ul. Biskupiej 10, opłacanie podatków, ubezpieczenia społeczne dozorcy i służby)1905-1985 (sygn. 29/645/400-403) 255. Akta rodziny Sołtyków b.d. (sygn. 29/645/404) 256. Korespondencja prof. Bonawentury Lenarta z Warszawy dot. konserwacji tekstu Bogarodzicy 1935 (sygn. 29/645/405) 257. Akta majątkowe Jakuba i Agaty Kubików, Urszuli Kot oraz Kacpra i Tekli Pilarz (wieś Zwierzyniec gm. Iwanowice), 1858-1861 (sygn. 29/645/406) 258. Akta dot. Małgorzaty Koszek (m. in. karta szupasowa) 1850-1882 (sygn. 29/645/407) 259. Akta dot. Zofii Milerowicz, nauczycielki (m. in. akt urodzenia, świadectwa szkolne, korespondencja dot. jej pracy zawodowej) 1877-1933 (sygn. 29/645/408) 260. Zieleniewskie (świadectwa szkolne, świadectwo moralności) 1896-1908 (sygn. 29/645/409) 261. Książeczka wkładkowa czeladnicza Stowarzyszenia Murarzy, Cieśli i Studniarzy należąca do Jana Świętosławskiego 1880 (sygn. 29/645/410) 262. Wyciągi akt metrykalnych dot. rodziny Wilczenskich 1790-1796 (sygn. 29/645/411) 263. Akta sprawy posła Wojciecha Korfantego przed Sądem Marszałkowskim 1927 (sygn. 29/645/412) 264. Akta dot. Marcina D. Zborowskiego 1624-1633 (sygn. 29/645/413) 265. Akta dot. Tomasza Wilkońskiego z dóbr Polanka i Grabie 1786 (sygn. 29/645/414) 266. Testament ks. Gabriela Węgrzynowicza, kanonika kościoła Wszystkich Świętych w Krakowie 1684 (sygn. 29/645/415) 267. Kontrakt Jacka Michalczewskiego z jego synem Mikołajem 1719 (sygn. 29/645/416) 268. Akta majątkowe dot. rodziny Bibersteinów i Starowieyskich 1674-1708 (sygn. 29/645/417) 269. Dokument dot. Michała Kałęskiego i Dominika Bełchackiego 1752 (sygn. 29/645/418) 270. Dokumenty (kopie) króla Stanisława Augusta dot. Franciszka Dembińskiego 1766-1768 (sygn. 29/645/419) 271. Zbiór angaży z C. K. Galicyjskiej Krajowej Dyrekcji Skarbu we Lwowie dla Stanisława Hartmana 1908-1920 (sygn. 29/645/420) 272. Zbiór fotografii i akt rodziny Kmietowiczów z Nowego Sącza XIX-XX w. (sygn. 29/645/421, 426) 273. Zbiór fotografii, notatek Bogdana Czerniakowskiego, właściciela przystani kajakowej "Nurt" przy Wawelu XX w. (sygn. 29/645/422) 274. Świadectwa szkolne, korespondencja dot. pracy Marii Zawilińskiej, świadectwa szkolne Teresy Kuczkiewiczówny, fotografie (w tym zbiorowe szkolne z Krakowa) XX w. (sygn. 29/645/423) 275. Zaświadczenia z ksiąg parafialnych o chrzcie, zaświadczenia urzędowe o pełnoletności, zgodzie na ślub dla różnych osób (z miejscowości Gromnik, Rzepiennik Biskupi, Bobowa, Zborowice, Łużna, Ciężkowice, Sącz, Gorlice, Stróże Niżne, Grybów, Jastrzębia, Rosenbark, Turza, Czchów) 1841-1867 [1925] (sygn. 29/645/424) 276. "Imionnik" Jan Alembeka aptekarza ze Lwowa z 1572 roku (sygn. 29/645/425) 277. Akta rodziny Kmietowiczów z Nowego Sącza XIX-XX w. (sygn. 29/645/426) 278. Wiersz z okazji imienin Edwarda Fuchsa ojca i Edwarda Fuchsa 1865 (sygn. 29/645/427) 279. Akta dot. Anastazego Mikuszewskiego 1893 (sygn. 29/645/428) 280. Akta dot. prof. Henryka Pachońskiego 1957 (sygn. 29/645/429) 281. Dyplomy i życzenia okolicznościowe (w tym dot. m. in. biskupa Albina Dunajewskiego, Wilhelma Fenza, rodz. Hoszowskich) 1818-1959 (sygn. 29/645/430-433) 282. Świadectwa szkolne Witolda Górskiego 1933-1935 (sygn. 29/645/434) 283. Bronisław Piłsudski – fotografie, korespondencja 1897-1910 (sygn. 29/645/435) 284. Fotografie osób związanych z rodziną Witkowskich z Krakowa oraz rodziny i znajomych Zofii Allerhand XX w. (sygn. 29/645/436) 285. Dokumenty dotyczące Alojzego Augusta Hoffmana i jego żony Zofii Magdaleny z Wodzińskich 1868-1919 (sygn. 29/645/437) 286. Sławomir Mrożek (Międzynarodowy Festiwal) 1990 (sygn. 29/645/438) 287. Akta rodziny Bobek 1926-1936 (sygn. 29/645/439) 288. Materiały gromadzone przez Zdzisława Piątkowskiego, przeważnie dotyczące wsi Chlina 1680-1986 (sygn. 29/645/440) 289. Dzienniki Kazimierza Filara 1914-1918 (sygn. 29/645/441-447) 290. Akta dot. Edwarda Targowickiego i jego rodziny 1950-1990 (sygn. 29/645/449) 291. Korespondencja żołnierzy z okresu I wojny światowej [1912] 1914-1917 (sygn. 29/645/450) 292. Akta osób z rodzin Glazur, Zabża, Łodziak, Święto 1898-2012 (sygn. 29/645/451, 452, 454, 458, 460, 461, 467-471, 481-482) 293. Pamiątka ze stalagu po NN żołnierzu 1929-1945 (sygn. 29/645/453) 294. Akta inż. Marka Liebermanna 1864-1912 (sygn. 29/645/455) 295. Akta Kazimierza Gurgula 1939-1944 (sygn. 29/645/456) 296. Akta inż. Stanisława Tilla 1894-1965 (sygn. 29/645/457) 297. Akta rodziny Stypuła Paulusów 1850-1939 (sygn. 29/645/459) 298. Akta inż. Tadeusza Figla 1917-1959 (sygn. 29/645/463) 299. Korespondencja Leonarda Chodźki 1843-1870 (sygn. 29/645/464) 300. Korespondencja ks. Aleksandra Jełowickiego 1851-1857 (sygn. 29/645/465) 301. Akta majątkowe Chłusowiczów h. Gozdawa 1657-1764 (sygn. 29/645/466) 302. Akta Teresy Gorlas-Myśków II poł. XX w. (sygn. 29/645/472-473, 480) 303. Akta Mirosława i Stanisławy Jaszczanin XX w. (sygn. 29/645/474-475) 304. Akta Dunikowskich h. Abdank 1628-1641 (sygn. 29/645/476-477) 305. Akta rodziny Marszalskich ze Lwowa 1927-1944 (sygn. 29/645/478) 306. Akta rodziny Stachników z Krakowa 1920-1959 (sygn. 29/645/479) 307. Akta Józefa Wernicza 1968-1976 (sygn. 29/645/483) 308. Akta Kingi de Rusiłło Wołkowickiej 1961-2006 (sygn. 29/645/484) 309. Akta Mieczysława i Zofii Władyniaków 1945-1979 (sygn. 29/645/485, 493-494) 310. Akta Marii Babak 1937-1966 (sygn. 29/645/486) 311. Akta Jerzego Gątkiewicza 1929-2003 (sygn. 29/645/487) 312. Akta Otylii Siuta 1964-1993 (sygn. 29/645/488) 313. Akta Leopolda i Emilii Łataś 1951-1984 (sygn. 29/645/489) 314. Akta Ryszarda Magnuszewskiego 1945-1995 (sygn. 29/645/490-491) 315. Akta Ryszarda Żołdaka 1955-2003 (sygn. 29/645/492)

Dzieje twórcy:

Daty skrajne:

1288 - 2020

Klasyfikacja:

archiwa prywatne i spuścizny

Nazwa twórcy:

Daty:

1288-2020.

Nazwa dawna:

Nazwa obcojęzyczna:

Języki:

włoski, polski, niemiecki, łaciński, czeski

Dostępność:

Udostępniany w całości

Ogółem jednostek archiwalnych:

545

Ogółem opracowanych jednostek archiwalnych:

0

Ogółem jednostek archiwalnych bez ewidencji:

0

Ogółem metrów bieżących

24.71

Ogółem opracowanych metrów bieżących

0.0

Ogółem metrów bieżących bez ewidencji

0.0

Ogółem jednostek archiwalnych:

0

Ogółem plików :

0

Ogółem rozmiar (w MB):

0.0

Ogółem dokumentów

0

Ogółem spraw

0

Ogółem klas

0

Ogółem jednostek archiwalnych:

0.0

Ogółem metrów bieżących:

0.0

Daty skrajne dokumentacji niearchiwalnej:

Nazwa Inwentarz skarbowy Uwagi
inwentarz kartkowy roboczy Tak
spis roboczy Nie

Zespół w Oddziale III.